A Samsung minden évben fedőnévvel látja el a csúcskategóriás készülékeit. Ha visszaemlékeztek az egyik októberi bejegyzésemre, akkor abban már leírásra került, hogy a korábbi modelleknél milyeneket alkalmaztak. Volt a lista tagjai között: Da Vince, Winner vagy éppen Beyond. Ez azért szükséges, hogy a kiszivárgó információkat ne lehessen konkrétan az adott típushoz kötni. A Samsung házon belüli részlegein is így emlegetik a megjelenésig a termékeket, ezáltal biztosítva, hogy ha valamilyen infó közülük napvilágot is lát, akkor ne feltétlenül tudják hova társítani, ezzel pedig feledés mezejére terelve mindazt.
Alapvetően teljesen jogos a hozzáállásuk, illetve menő is egyben. Szemléltetésképpen had másoljam be újra, melyek voltak a közelmúltban:
A Galaxy Fold-családnál:
- Galaxy Fold – Winner
A Galaxy S-családnál:
- Galaxy S10 – Beyond (Beyond0 – S10e; Beyond1 – S10, Beyond2 – S10+, BeyondX – S10 5G)
- Galaxy S9 – Star
- Galaxy S8 – Dream
- Galaxy S8 Active – Cruiser
- Galaxy S7 – Lucky
- Galaxy S7 Active – Poseidon
- Galaxy S6 & S6 Edge – Zero
- Galaxy S6 Edge+ – Zero 2
- Galaxy S5 – klte
A Galaxy Note-családnál:
- Galaxy Note10-család – Da Vinci
- Galaxy Note9 – Crown
- Galaxy Note8 – Great
- Galaxy Note7 – Grace
- Galaxy Note5 – Noble
Mik lesznek a tavaszi csúcskészülékeknek a fedőnevei?!
Hivatalosan is megerősítésre került, hogy a következő S-szériás családtagnak a Hubble, míg az összehajtható generációnak a Bloom fedőnevet választotta a társaság. A GalaxyClub holland weboldal szúrta ki, hogy a már elstartolt előregisztrációs felületen is így reklámozzák a két készüléket.

Fotó: GalaxyClub
Nos, a Hubble kapcsán fel is merülne a kérdés, hogy mire következtessünk? – Valószínűleg remek kameraszenzorokat kapunk az S családba, ahol fókuszba kerülhet a képstabilizáció mellett az optikai zoom is. Noha csak max. 5x zoom-ot emlegetnek, nagyobb MP-tartományt kaphatunk, mint az egyik konkurens modellnél. Egy másik érdekesség, hogy a részletgazdaságra is fókuszálhat a fedőnév, mégis csak a Hubble teleszkóppal hoztuk közelebb a világegyetemet az emberi szemnek. Pl.: ezt a logikát lekövetve a makro (mint részletgazdagság) vagy a jelentősebb jobb felbontású képalkotásra is asszociálhatunk.
Ezzel párhuzamosan az se titok már, hogy a „Picasso” fedőnév kukázva lett, ami pl.: a SamMobile szerint a Galaxy S11-et nevezhette át, azonban, mivel immáron Galaxy S20-ként emlegetjük a következő S-szériás zászlóshajót, így újat adtak neki. Végülis logikus!
Február 11-én okosabbak leszünk, addig maradnak a teóriagyártások.