Emlékezetes, ám cseppet sem népszerű okostelefon kerekedett ki a Galaxy A80-ból. Mindenképp kategóriájában egyedi lett, hiszen a Samsung első olyan középkategóriásaként említhettük, ami motorizált kameramodullal lett felvértezve, melynek köszönhetően a hátlapi kamerarendszert kapta meg a felhasználó előlapiként – miután az átfordult. Az alapprobléma még mindig ugyanaz: a vásárlók szeretnének egy olyan készüléket napi szinten használni, ami az előlapon kamerakivágásmentes, és káva szinten nagyon keskeny. Nyilván minden gyártó arra törekszik, hogy kielégítse a vágyakat, mert azzal piacot nyer, viszont ezt az elmúlt 5 évben sem sikerült egyiknek sem előállítani.
Láthattunk a kijelző alá épített kameramegoldást a ZTE jóvoltából, aminek még kell fejlődnie. Más gyártó pop-up megoldással próbálkozik, azonban azok se hoztak átütő sikert. A Samsung is kísérletezett a 2019-es évben egy olyan modellel, aminél az előlapot teljesegészében átadták a képivilágnak. Ezt úgy tudtak elérni, hogy a hátlapi kamerarészt motorikával átforgatták előlapira. Gyorsaság elfogadható volt, azonban meghibásodás szempontjából talán nem a legjobb megoldásként könyvelődött el, mégis csak, ahol mozgóalkatrész van, az könnyebben adja be a derekát hosszabb távon. Most egy újabb szabadalmat foglaltatott le a dél-koreai vállalat, ami újraértelmezheti az okos-szétcsúsztatható telefonok világát.
Mutatnám először is a LetsGoDigital által elkészített lehetséges kinézetet, ami nagyon impozáns, főleg azért, mert a Galaxy S21-nél debütált Fantomlila színben tálalják.

Forrás: LetsGoDigital
2021. január 28-án került jóváhagyásra és felvételre a Samsung Electronics által benyújtott szabadalom az USPTO-nál (Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegy Irodája), amit még 2020 közepén kérelmeztek.
A Samsung által levédetett megoldás különlegessége, hogy az előlap két irányba csúsztatható: fel és le. A csúszka részbe különböző alkatrészeket építettek be, így, ha mondjuk lefelé csúsztatjuk – s ezáltal felül jelenik meg a „hátlap” –, akkor a szelfikamera mutatkozik; míg ha felfelé toljuk el az előlapot – ezáltal alul jelenik meg a hátlapoldal –, akkor egy nagyméretű hangszóró mutatkozik, ami valószínűleg sokkal erőteljesebb hangzást tud biztosítani.
A kettős csúszka-rendszernek köszönhetően az egész elülső rész a kijelző felületéből áll. Mondanom se kelljen, de ezzel egy olyan álom válna valóra, amire régóta vágynak a tech rajongók. Maga a megoldás persze hagyna kivetni valót maga mögött, hiszen meghibásodás szempontjából visszalépés történik, de valamit valamiért!

Forrás: LetsGoDigital
A szabadalmi fotókon egyetlen, jobboldalra igazított szelfikamera köszön vissza, ha lefelé toljuk el a kijelzőt. A LetsGoDigital továbbgondolta kicsit mindezt, mert véleményük szerint elférne akár két középre igazított képalkotó is, ami a renderfotókon jól mutat, viszont azáltal, hogy a hátlapi kamerákat (és a LED vakut) szintén középre igazítanák csak épp hátoldalom ugyanott, kizárnánk az elképzelésüket, hiszen egymás mögött a kettő már neccesen férne meg.
Egy fokkal érdekesebb lehet az, amikor felfelé toljuk el a kijelzőt, mellyel elméleti síkon egy sokkal erőteljesebb hangrendszert kapunk, amit az AKG hangolt. 2017 óta a Samsung Electronics leányvállalata a Harman International Ind., melynek része az AKG. Már évek óta a felsőkategóriás készülékek, illetve az újonnan debütált vezeték nélküli fülhallgatók hangzásáért felelnek. A felhasználók többsége pedig elégedett a végeredménnyel, így izgatottan várom, mi lesz a végterméke az koncepciónak.
Anno nagyon szerettem az LG KU970-es szétcsúsztatható telefonomat, szóval abszolút megteremtené a retró érzetem, ha forgalomba kerülne! Ti miként álltok a kérdéshez?