2021-ben stratégiát vált a dél-koreai vállalat, melynek értelmében: nem csak a felsőkategóriás készülékek kapnak Unpacked eseményt és előrendelési kedvezményt, hanem a középkategóriások is. Tegnap megtartották a soron következő leleplezést, melynek alkalmával a Galaxy A51 és a Galaxy A71 utódjáról hullott le lepel, s vált a rengetek pletyka közérdekűvé. Most csak a Galaxy A52-kre helyeződne a hangsúly, hiszen két tag érkezik! Az egyik az LTE, a másik pedig az 5G képes variáns. A hálózati csatlakozáson kívül akadnak különbségek, melyekre szép sorjában felhívóm a figyelmet.
„A Samsung olyan megoldásokat kínál a felhasználóknak, amelyekre vélhetően a leginkább szükségük van. Ennek megfelelően a Galaxy A szériát úgy alkottuk meg, hogy a legjobb Galaxy fejlesztések a lehető legtöbb emberhez eljuthassanak. A Galaxy A52, az A52 5G és az A72 a Galaxy márka filozófiájának kiváló példái, a legújabb technológiákkal, szolgáltatásokkal és funkciókkal, elérhető áron.”
mondta Dr. TM Roh, a Samsung Mobilkommunikációs üzletágának vezetője és elnöke.

Forrás: Samsung
Kezdenék mindent ott, hogy A királyság mindenkinek jár! A Samsung új szintre akarta emelni a szegmensében helyet kapó termékeit. Feláldozta a vékonyságot annak érdekében, hogy plusz védelemmel lássa el, ugyanis visszatért az IP tanúsítvány a jellemzők sorába. Nem újkeletű a dolog, hiszen anno a 2017-es Galaxy A-szériánál, valamint a Galaxy A8 2018-nál jelen volt, ellenben az azt követő generációkból száműzték, mivel a szűkös büdzséből eredően inkább a kamerákra és a fotószenzorokra helyezték a hangsúlyt. Anno IP68-ról számolhattunk be, most csak IP67-ről írhatok, ami azt mondja ki, hogy vízállóságban a sokszor hangoztatott 1.5 méter helyett csak 1 méteres nyomásnak áll ellen 30 percen keresztül. De hozzátenném, hogy az se rossz; lehet menni vele medencébe pancsikolós fotókat lőni, a csúszdázós szuperstabil videókat viszont már annyira nem javasolnám, max. ha a becsapódásnál ki nem tartod a kezedben levő készüléket.
Említettem a vastagságot. A Galaxy A51 7.9mm-éhez képest most 8.4mm-ről beszélhetek mindkét modellnél. Minimálisan nőtt a magassága és a szélessége is, bár azt az 1-1.5mm-t szerintem annyira nem kell fejben tartani, ellenben a súlyával, ahol a korábbi 172g helyett most 189g-ot említhetek, azaz nagyon közelítünk a 20 dkg felé.
A kijelző méretéhez nem nyúltak. Megtartották a felhasználók által megszokott 6.5 inches Infinity-O képernyőt, ellenben a képfrissítésnél már előfordulnak változások. Míg az LTE modell 90Hz-es, addig az 5G képes 120Hz-es adaptív lett. Ezáltal sokkal simább a görgetés böngészés; játszás közben pedig a gyorsabb válaszidő a reakcióinkat fogja segíteni. A felbontás maradt a FHD+ (1080x2400px); a képarány 20:9; a képernyő-készülék aranya pedig jóval 80% feletti, egészen pontosan: ~83,9%. Újdonságok között említhető, hogy nőtt a fény ereje, hiszen 600 nitről 800nitre módosult. A kontraszt aránya pedig 1 millió az 1-hez. Ha el akarjuk mindezt helyezni a fejünkbe, akkor annyit kell szem előtt tartani, hogy az LCD panelekhez képest 100x magasabb a kontrasztja a megjelenítőnek, illetve növekedett a betekintési szöge.
A nagy kijelzőhöz szükséges akkumulátorkapacitás. Ezzel se spóroltak, hiszen 4.500mAh-ra növekedett (4.000mAh-ról), ami talán azt tudja garantálni, hogy napvégéig kihúzza egy töltéssel. Töltés sebességben immáron 25 wattot támogat, azaz tényleg nem különböztetik meg a Galaxy A7x szériától, ellenben ezt külön kell vásárolnunk hozzá, mert a dobozban csak 15 wattos foglal helyet.

Forrás: Samsung
Beszéljünk a teljesítményről, ugyanis nem sajátfejlesztésű chipsettel vértezték fel. A Qualcomm által gyártott processzorlapkák dolgoznak a készülékvázában. A 4G-s modellében a Snapdragon 720G, ami egy nyolcmagos lapka, 2×2.3GHz-es (Kryo 465 Gold) és 6×1.8GHz-es (Kryo 465 Silver) felosztásban. (A grafikai megjelenítésről az Adreno 618 gondoskodik.) Az 5G-s változatban a Snapdragon 750G 5G várja az utasításaink feldolgozását, ahol szintén nyolcmag foglal helyet, 2×2.2GHz-es (Kryo 570) és 6×1.8GHz-es (Kryo 570) szeparációban. Mindkét teljesítményért felelős modul 8nm-es gyártástechnológiával gyártódott.
A legkisebb tárhely és RAM opciója a 4/128GB-os lesz, de elérhetővé teszik: 6/128GB-osban, 8/128GB-osban és 8/256GB-osban is. Nyilván az adott piacok határozzák meg, hogy hol, melyikkel szeretnének érvényesülni. Az 5G-s változat: csak 6/128GB-os és 8/256GB-os formában kerül forgalomba. Természetesen bővíthetőségben 1TB-ig rugaszkodhatnak el a vásárlók, ha kinőnék a belterét. Az alatta futó operációs rendszerét: Android 11 és a One UI 3.1 szolgáltatja.
Hátlapon egy kamerasziget „türemkedik ki”, amin helyet foglaló főszenzor 64MP-es lett. Álljunk is meg, ugyanis az f1.8-as érték és az autófókusz mellé megkapta az optikai képstabilizátort, ami gondoskodik a remegések kikompenzálásáról. A többi érzékelőnél nincs variálás, ugyanis a mélységkamera és a makro ugyanúgy 5MP-en, fixfókusszal, 2.4-es fényértékkel készíti a fotókat; mint ahogy az ultraszéles is 12MP-en 2.2-es értékkel. Utóbbinál megtartották a 123°-os látótér befogást. A főérzékelő használatánál a 10x-es digitális zoomot se feledjük el, amivel a távolabbi témák hozhatók közelebb. A szelfikamerája maradt 32MP-es f2.2-es. Természetesen támogatja a 4K felbontást, így bátran lehet vele jó minőségű live streameket nyomatni.

Forrás: Samsung
Új kamerafunkciók sorában említhető a Szuperstabil mód, ami az apróbb remegéseket kompenzálja ki. Bekapcsolásával sokkal simább felvételeket készíthetünk. Ha pedig már jelen van a főkameránál a 64MP, megkapta a „Gyors kivágást” is, hogy egy nagyobb képből egy apróbb részletre tudjunk öszpontosítani. Éjszakai módnál a Tetra-binning technológia teszi a dolgát, azaz 4 pixelt von össze eggyé, hogy kevésbé legyen zajos az alacsonyabb fényviszony mellett lőtt képünk. (Van olyan eset, amikor 12 képkockából készül el a végeredmény.) Ha már a királyságot említem, akkor a Fun módról se szabad megfeledkezni, aminél különféle filtereket és effekteket pakolhatunk a lőtt tartalmakra – hála a Snapchat-tel való együttműködésnek. A Samsung nagyon büszke az Okosfelvétel funkciójára, szintén ott van benne.
Belekerült a Dolby Atmos készség is, mellyel 3D térhangzást imitál a készülék filmezésnél vagy éppen játszásnál. A sztereó hangzás, mint új fícsör gondoskodik, hogy a Netflix-es tartalomfogyasztásnak még élvezetesebb legyen.
Noha a készülék képes a 25 wattos töltő fogadására, a dobozába csak 15 wattosat csomagoltak. Ha valaki gyorsabban szeretné visszarántani az akkumulátorát, annak be kell külön ruháznia rá. De hogy mit takar ez… ha teljesen lemerítenéd, akkor nagyjából 20 percnyi töltésidővel 50%-ra tudnád visszatölteni az akkutelepét. A doboz tartozékai közül kimaradt a fülhallgató, tehát folytatja azt a vonalat a dél-koreai vállalat, amit a Galaxy S20 FE-nél elkezdett tavaly ősszel.
Négy színben lesz elérhető: Király Feketében, – Kékben, – Fehérben és – Lilában. Ára az LTE modellnek 139 990 Ft, míg az 5G-nek 169 990 Ft.