Négy helyett három okosóra érkezhet nyár végén, de abból az egyik Pro!


…vagy ‘Ultra’, vagy csak egész egyszerűen szimplán csak ‘Classic’ névre hallgathat. Ez egyelőre nem tisztázott, hiszen a nyár végére esedékes Samsung Unpacked leleplezése még messze van. Az viszont már számos külföldi hírportál lehozta, hogy a Galaxy Watch5 termékcsaládnál egyfajta reform hajtódhat végre.

Alapvetően a létszámcsökkentést a dél-koreai vállalat már korábban megkezdte. Nem kell meglepődni! Hiszen, ha belegondoltok, akkor a Galaxy Watch Active2-ből két stílust (rozsdamentes acél vs. alumínium) szállított két méretben (40mm vs 44mm). Ezeket váltotta a Galaxy Watch4, aminél már csak egyetlen küllemet (az armor aluminiumot) tálalták az érdeklődők elé, a méretek maradtak (40mm vs 44mm). Ergo, csináltak négyből kettőt a lünetta nélküli frontra. A Galaxy Watch3-nál szintén hoztak egy kisebb (41mm-es) és egy nagyobb (45mm-es) változatot, viszont mellécsaptak egy (erősen) limitált kiadást, a (45mm-es) titániumot. A Galaxy Watch4 Classic-nál már utóbbit elhagyták, és visszaváltottak 42mm-re és 46mm-re.

Összességében tehát jelenleg két stílus vásárolható meg, stílusonként két méretben.

A Galaxy Watch3 Titanium egyik kreatívja.
Forrás: Samsung

A Galaxy Watch5 termékcsalád azonban mindent felboríthat, mert az a hír járja, hogy a Samsung meg akarja reformálni az okosóra piacát, melyet úgy akar elérni, hogy szállítana egy alapmodellt két méretben, valamint egy különlegest egyben. Természetesen a címben írtak, ez utóbbi valós nevének a fejtegetésére fókuszálna, mert ahogy az szokott lenni, a neten egyből felélénkült mindenki névfantáziája, mégis csak a legek-legjének valamiféle ütős utótagot kellene választania.

A Samsung már mindegyiket használta, hiszen a ‘Pro’ megtoldás legelőször a Galaxy Note Pro 12.2 tabletnél debütált 2014 januárjában; majd később a Galaxy J7 Pro esetében 2017-ben, amelyet a Galaxy J2 Pro követett egy évvel később. Végül a kihalás széléről visszarántva az okoskiegészítők piacán, azonban belül a vezeték nélküli füleseknél éledt fel a Galaxy Buds Pro személyében – ami jelenleg is forgalomban van. Az ‘Ultra’ a Galaxy S20 Ultra óta létezik, és a legtöbbet tudó termék utó titulusaként fogható fel – bár egy kiegészítőnek sosem adnék ilyet…

Okosóra fronton a Classic, a Frointier és az Active utótagok debütáltak már, az előbbiek még sosem!

A Galaxy Watch3 Titanium egyik kreatívja.
Forrás: Samsung

A Galaxy Watch5 legütősebb modellje a pletykál szerint 572mAh-s akkumulátorral bírhat, ami kell is, mégis csak a WearOS-szel nem hozza azt az üzemidőt az új generációs okosóra felhozatala, amit a TizenOS-szel már letett az asztalra. Hiába a szélesebb támogatottság és lehetőségek, ha a 24 órás üzemmód kivitelezése eSIM mellett esélytelen. Viszonyítási alapként tenném hozzá, hogy a Galaxy Watch3 45mm-es modellje 340mAh-val, míg a Galaxy Watch4 Classic 46mm-es modellje, 361mAh-val volt felruházva.

Ez alapvetően egy nehezebb okosórát ígértet. Nem csak ez fogja a súlyát növelni, hanem az a pletykaként kezelt – már-már leszövezhető – tény is, miszerint titánium szíjat és zafír üveget kaphat, mellyel tényleg abszolút a prémium vonalat akarják megtestesíteni. Ez persze azok számára lesz fájó, akiknek a lünetta bejön, mert mélyebben a zsebbe kell majd nyúlniuk.

Zárószóként a házon belüli fedőnevekről se feledkezzünk el, melyre összedobtam egy táblázatot:

TermékTípusszámFedőnév
Galaxy Watch5 kisebb alapmodellSM-R90XHeart-S
Galaxy Watch5 nagyobb alapmodellSM-R90XHeart-L
Galaxy Watch5 PROSM-R19XHeart-Pro

A létszámcsökkentés okáról se szabad elfeledkezni, ugyanis az eSIM egyre nagyobb térhódítása és a mostanság a legtöbb piacot sújtó ellátási – és készletgondok miatt (Igen, még mindig vannak!) a gyártóknak meg kell gondolniuk, hány termékkel akarnak az érdeklődők elé állni. Jelen esetben ez háromnak tűnhet, de valójában hatról van szó, hiszen mindegyikből várható LTE képes variáns. Míg voltak a Galaxy Watch4 előtt stratégiai lépések azt illetően: melyikből érkezzen, melyikből marasztalják el; addigra 2022-ben már nincs ilyen opció, mert mindből kell. Legjobb példa a hazai szolgáltatói piac, ahol már mind a három nagynál jelen van a lehetőség; míg 2 évvel ezelőtt ez nem így volt.

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.